Wszystko, czego nie wiesz o oleju bhringraj

olej-bhringraj.jpgEkspresowy sposób na piękne i długie włosy? Oczywiście olej bhringraj, który powinny znać wszystkie miłośniczki indyjskich receptur pielęgnacyjnych. Mawia się, że jest on „władcą włosów”, co nie wzięło się bez powodu. Poznaj magiczne właściwości oleju bhringraj.

Eclipta to indyjskie zioło o bardzo drobnych, białych kwiatach. Od wieków wykorzystuje się je w pielęgnacji skóry oraz w lecznictwie. Stosowane wewnętrznie zapewniają detoks i działają przeciwzapalnie. Jednak dużo częściej sięga się po bhringraj w zewnętrznej pielęgnacji. Badania potwierdzają, że olej bhringraj na włosach działa cuda.

Olej bhringraj na włosach – właściwości

  • ma silne działanie regenerujące (odbudowuje uszkodzenia),
  • widocznie wzmacnia włosy (od cebulek po końcówki),
  • wcierany w skórę głowy zapobiega nadmiernej utracie włosów,
  • przyspiesza wzrost włosów i stymuluje porost nowych,
  • łagodzi stany zapalne skóry (działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie),
  • zapobiega przedwczesnemu siwieniu, a nawet lekko przyciemnia włosy,
  • dodaje włosom blasku, miękkości i widocznej objętości,
  • ochrania włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • dzięki właściwościom przeciwgrzybiczym eliminuje łupież.

Olej bhringraj – inne zastosowanie

Oprócz tego, że olej bhringraj to kompleksowy produkt do pielęgnacji włosów, świetnie sprawdza się też w innych sytuacjach. Sok lub pasta z liści Eclipty stosowane były dawniej do przemywania ran. Z powodzeniem można je wykorzystać w ten sposób także dzisiaj np. do pielęgnacji cery trądzikowej i podrażnionej. Olej bhringraj ma właściwości przyciemniające, co widoczne jest nie tylko na włosach. Smarowanie ciała olejem bhringraj może powodować efekt podobny do tego, jaki daje samoopalacz. Eclipta spowoduje lekkie i naturalne (choć nietrwałe) przyciemnienie skóry.

Jak stosować olej bhringraj?

Olejek do włosów bhringraj świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Nie ma żadnych ograniczeń co do jego użycia. Można olejować nim włosy, aby dodać im blasku. Nadaje się też do olejowania skóry głowy, co eliminuje wypadanie włosów, powoduje wzmocnienie i skutkuje przyspieszeniem ich wzrostu. Olejek bhringraj sprawdza się też przy olejowaniu w misce, a z suszonego ziela Eclipty można robić domowe płukanki i maski na włosy.